הפיל הדיגיטלי

איקומרס

אילו תוכניות מכירה Amazon מציעה לכם?

1 דקות קריאה מינימום

ענקית האיקומרס הפכה את שיתופי הפעולה עם המוכרים והקונים שלה לאומנות. החברה מציגה מספר תוכניות מכירה וקנייה אשר משדרגים את כל החוויה והשימוש באתר ומאפשרים לכולם להרוויח יותר. מאפיליאציה ועד התאמת קונפיגורציה, הכל אפשרי.

כבר 18 שנים שענקית האיקומרס אמזון עוזרת למוכרים ולקמעונאים להגדיל את המכירות שלהם בצורה משמעותית באמצעות שיתוף פעולה שיווקי ומכירתי. כ-40 אחוזים מהמכירות של אמזון הם מכירות המערבות צד שלישי ונראה שהמספר הזה רק הולך לגדול בעתיד. לאמזון יש מגוון תוכניות מכירה אשר מתאימות לסוגים שונים של אנשים – מחובבנים שרוצים לייצר קצת השלמת הכנסה ועד קמעונאים מקצועניים שעושים קריירה ממכירות ברשת.

לאמזון יש חמש תוכניות מכר עיקריות שרק הולכות ומשתכללות עם השנים. למוכר יש הרבה יותר אפשרויות כיום בעזרת התוכניות הללו, וההישענות שלו על השירותים והתמיכה של אמזון משתנים לפי הרצונות והצרכים שלו. עם יותר מ-20 קטגוריות מכירה פתוחות לכל המוכרים ועוד 10 הפתוחים למקצוענים, אפשר להגיע לתוצאות מצוינות, אם רק יודעים איך לעבוד. אז איך עושים זאת? זה לא כזה קשה כמו שזה נשמע.

צד ראשון או צד שלישי

עוד לפני שנכנסים לעומק הדברים, צריך לקבל מספר החלטות הנוגעות לאופי המעורבות שלו. אמזון מעניקה למוכר את האפשרות להגדיר את עצמו כמוכר צד ראשון או מוכר צד שלישי ויש לכך השלכות משמעותיות לגבי בחירת התוכניות המועדפת. מוכרי צד ראשון יעדיפו להשתמש בפאנל ה-Vendor Central, בה תוכלו לבחור בין אופציה של הפצה לבין אופציה של יצרן. אמזון מאפשרת למוכרים ב-Vendor Central למכור בכמויות תחת המותג שלה וכך כולם מרוויחים.

אם הבחירה שלכם היא למכור כצד שלישי (אופציית ברירת המחדל ברוב המקרים), סביר להניח שתיתקלו בפלטפורמה המוכרת יותר, ה-Seller Central. הפלטפורמה עדיין מאפשרת להשתמש בתוכנית ה- Fulfill By Amazon, המכונה "FBA", בה החברה אחראית על ההזמנות והמשלוחים לצרכן הסופי, או שתוכלו לטפל בכל הנושא הלוגיסטי לבדכם, דרך מחסן צד ג', בשירות הנקרא FBM, או Fulfillment by Merchant. בתור מוכרים, יש לכם כוח, וככל שתמכרו יותר, כך תגבירו את ההשפעה שלכם על הציוד, האחסנה ושירותי המשלוחים שלכם.

יש מספר דרכים להרוויח באמצעות אמזון ומוכר מתחיל צריך להכיר את כל התוכניות הרלוונטיות. לאחר בחירת דרך הפעולה הפאנל מתאים, צריך לשקול את התוכניות ולראות כיצד אפשר להשתמש בהן בצורה נוחה ונגישה.

מכירות בייסיק

התוכנית הראשונה והפופולארית ביותר היא כמובן תוכנית של מכירה רגילה על בסיס עמלות. המוכר נרשם לשירות של אמזון ויכול להתחיל למכור מוצרים בפלטפורמה שלה תמורת מתן עמלות לחברה. אמזון מאפשרת לשווק את המוצרים ולשלם עמלות על העלאת דפי מוצרים מקודמים. זוהי שיטה יחסית בסיסית בהשוואה לתכניות האחרות שאמזון מציעה.

תוכנית ה-FBA: פרייבט לייבל

תוכנית ה-FBA היא השלב הבא בתחום. תוכנית הפרייבט לייבל של אמזון מאפשרת למוכר להשתמש בכל השירותים הלוגיסטיים של אמזון, כולל שירותי אחסון, אריזה, משלוח ומתן שירותי לקוחות, תמורת תשלום כמובן. כל המוכרים הנרשמים לשירות ה-FBA מגלים כי העבודה מול אמזון היא מאוד אינטראקטיבית והשירותים שנותנים את המעטפת, כמו חישובי מלאי בפאנל המוכרים סלר סנטרל ושקלול הוצאות באמצעות ה-Calculator והפאנלים השונים עוזרים מאוד בכל התהליך. כניסה ל-FBA ויצירת מותג פרטי היא למעשה התמקצעות שכוללת עבודה מול יצרנים, שיווק ומיתוג, משלוחים וניהול כספים. עוד מידע לגבי מסחר באמזון באמצעות תכנית ה-FBA תמצאו בקישור הזה.

Seller Central הצצה לפאנל המוכרים 

תוכנית שותפים  (Affiliate Program)

אמזון היא חברה שעובדת עם הסקטור הפרטי ולכן מאפשרת המון אפשרויות להרוויח, וזה בולט במיוחד בתוכנית השותפים שלה. תוכנית שותפים (affiliates) היא תוכנית שיתוף פעולה בין חברה גדולה או תאגיד לבין האדם הפשוט, במסגרתה כולם מרוויחים. החברה הגדולה, אמזון כמובן במקרה שלנו, מאפשרת לעסקנים, בלוגרים ומפעילי דפים ברשתות החברתיות לפרסם את המוצרים שלה תמורת אחוזים מהרווחים, או במילים אחרות- קומישנים. המשמעות היא שאותם ערוצים הם למעשה נכסים לכל דבר, שמהווים כלי פרסומי לכל דבר עבור המפעילים ובהתאם לכך – גם לענקית כמו אמזון.

תוכניות אפיליאציה הן פופולאריות מאוד כיום, גם בחברות התעופה, בשוק הקולינריה ולמעשה בכל תאגיד שמעוניין להשיג חשיפה מבלי לשלם הרבה כסף על פרסום. אנשים רבים שצוברים כוח ברשת וברשתות החברתיות מתנפלים על האפשרות ויכולים להרוויח עד 10 אחוזים מכל מכירה. איך עושים זאת? נרשמים לשירות האפילייט של אמזון, מקבלים לינקים רלוונטיים, XML, באנרים או כל מה שצריך על מנת לפרסם באותם דפים פופולאריים ולנסות לגרום לאנשים להקליק או לקנות את המוצרים תמורת אחוזים. ככל שאחוזי ההמרה (לחשיפות או קליקים, לפי ההסכם), גבוהים יותר, כך הרווחים גדלים בהתאם, אך חשוב לציין שהקומישנים מחושבים גם בהתאם לקטגוריות וסוג המוצר.

יש תוכניות שונות של אפיליאציה, כאלו שבנויות על קליקים ואחרות שבנויות רק על מכירות, והן תלויות בסוג המוצר אותו מפרסמים. יש הרבה אנשים שנכנסים בצורה אינטנסיבית לשוק האפילאיציה, מקימים אתרים ובלוגים ייעודיים ומצליחים לייצר הכנסה פאסיבית גדולה מאוד.

Merch By Amazon

Merch היא תוכנית מכירה מעניינת מאוד של Amazon, המאפשרת לאומנים וליזמים לנסות את מזלם בייצור ליין של עיצובים מקוריים במודל ה-Print On Demand. התוכנית פונה להרבה מעצבים פרטיים, אשר יכולים לייצר ליין וירטואלי ללא עלויות מוקדמות ולהתחיל לנסות ולמכור ללא סכנה ממשית. המעצבים שולחים את העיצובים ל-Amazon, אשר מקימה דף מוצר (שוב, בחינם), ומפיצה אותו באתר.

רק לאחר שמגיעות ההזמנות, Amazon מטפלת בכל נושא ההדפסה על החולצות, האחסון, המשלוח והתשלום ומחלקת את הרווחים עם המעצב. מדובר באחת התוכניות היותר קלות וזו שנותנת הזדמנות ליזמים מתחילים וחסרי תקציב, מבלי לסכן אותם יתר על המידה.

הערה: התכנית מקבלת בקשות הצטרפות חדשות בהזמנה בלבד, ואישורים יכולים לקחת חודשים.

Amazon Custom

Amazon Custom היא תוכנית מכירה מותאמת המאפשרת למוכרים להתאים את המוצר שקנו מבחינה אישית. ההתאמה עובדת בשלושה מישורים מרכזיים – התאמת טקסט, התאמת תמונה והתאמת קונפיגורציה. התאמת הטקסט יכולה להתאים כמעט לכל מוצר וניתן להדפיס, לגלף או לצייר על הרבה מאוד מוצרים כדי להפוך אותם לאישיים. ניתן לבחור צבע, פונט ולעשות זאת על מגוון עצום של מוצרים.

התאמת התמונה היא גם פשוטה מאוד. הלקוח שולח את התמונה או הלוגו הרלוונטי ברזולוציה המתאימה ו-Amazon מדפיסה או מדביקה את התמונה על מגוון עצום של מוצרים, החל מקנבאסים, כוסות, פדים לעכבר, חולצות ומה לא. התאמת קונפיגורציה היא הסבוכה והמיוחדת מבין השלוש, כאשר לקוחות יכולים למעשה לייצר מוצר ייחודי להם בהתאמה אישית. התוכנית עובדת באמצעות פאנל ה-Seller Central והיא מאפשרת טווח "משחק" די גדול עם אלפי עיצובים שונים. האופציה הזו פופולארית במיוחד עם תכשיטים וכלי בית.

שיתופי פעולה מנצחים

Amazon היא חברה שלקחה את כל עניין שיתופי הפעולה עם הלקוחות שלה צעד אחד קדימה. היא בנויה וניזונה משיתופי פעולה איכותיים עם אנשים פרטיים והשירותים שהיא מעניקה משתפרים, משתנים ונבנים כל הזמן.

אנשים עוברים בין התוכניות, בין אם כקונים ובין אם כמוכרים עד שהם מוצאים את הנישה שלהם בהם הם מרגישים הכי בנוח. מגוון התוכניות של Amazon נועדו להגדיל רווחים ושירותים עבור כלל המוכרים והקונים ולאפשר שיתוף פעולה מניב לאורך זמן עבור כל המעורבים.

השארת תגובה

אתה חייב להתחבר בכדי להגיב התחבר

השאר תגובה