הפיל הדיגיטלי

שיווק דיגיטלי

דרכים לשיפור המעורבות האורגנית באינסטגרם

1 דקות קריאה מינימום

יש לכם עסק ופתחתם לו חשבון אינסטגרם?

אתם בטח שואלים את עצמכם איך לגרות אנשים לעקוב אחרי העמוד שלכם, להגיב ולעשות לייקים לתמונות שאתם מעלים.

אם תעלו תמונה ולא תעשו כלום מעבר, כנראה תקבלו לייקים בודדים מכמה חברים ובני משפחה שעוקבים אחריכם וזהו.

אבל אתם בטוח רוצים לחשוף את העסק שלכם לקהל חדש ורלוונטי ולקבל תגובות אפקטיביות על התמונות, לעודד את הקהל לרכוש את המוצרים ולהיכנס לאתר שלכם.

בדיוק בשביל זה הכנו לכם את המדריך לשיפור החשיפה והמעורבות באינסטגרם.

ממש לאחרונה (אפריל 2018) אינסטגרם עשתה מהפך בכל מה שהכרנו עד היום על האלגוריתם שלה.

המהפך גרם לחשיפה האורגנית (כלומר הלא ממומנת) להצטמצם באופן ניכר, באופן דומה להתנהגות בפייסבוק (גם שם, החשיפה האורגנית נמוכה ביותר). ואם היינו רגילים לפיד כרונולוגי, כלומר שהתמונות בו מופיעות לפי סדר ההעלאה שלהן, אז היום הפיד אינו כרונולוגי והתמונות שמופיעות ראשונות הן התמונות בעלות האינג'ייגמנט הטוב ביותר (שילוב של כמות לייקים ותגובות בזמן הסמוך להעלאה) ואלו שאינסטגרם מסיק שיעניינו אתכם יותר מהשאר.

יכול להיות שיש תמונות של אנשים שאתם עוקבים אחריהם שבכלל לא יופיעו בפיד שלכם ובאותו האופן יכול מאוד להיות שהתמונה שאתם מעלים לא מופיעה אצל כל העוקבים שלכם.

אז מה בכל זאת עושים?

תמונות טובות

אינסטגרם היא רשת חברתית לשיתוף תמונות ומתוקף היותה כזו, לתמונות יש חשיבות עליונה במעורבות שיקבלו הפוסטים שלכם.

תשקיעו בתמונות איכותיות, ברורות ויפות והצמידו לכל תמונה תוכן הרלוונטי לקהל היעד ובשפה הרלוונטית (אם קהל היעד שלכם דובר מספר שפות הקפידו לכתוב את התוכן בכל השפות, בזו אחר זו).

השתדלו לכתוב תוכן של יותר משורה אחרת כדי לגרום לאנשים להתעכב על התמונות שלכם.

ככל שהעוקבים שלכם ישהו יותר זמן מול התמונה שלכם כך האלגוריתם של אינסטגרם יסיק שאתם יותר מעניינים וישפר את החשיפה של הפוסט הנוכחי ואת החשיפה של הפוסטים העתידיים שלכם אצל אותם משתמשים.

אינטרקציה

עודדו את הקהל שלכם ליצור מעורבות בפוסטים שלכם, סיימו את הפוסטים בשאלה פתוחה שתגרה את הצופים להשיב לכם והשקיעו בתוכן שבסבירות גבוהה הקהל שלכם ירצה לתייג בו חשבונות אחרים ולשתף אותו.

אל תהססו לבקש בתוכן הפוסט לתייג חברים שזה רלוונטי להם, לשמור את הפוסט או לשתף אותו.

הנעה לפעולה הרבה פעמים משיגה את המטרות הראויות.  

ככל שלפוסט שלכם יהיו יותר תגובות, לייקים ושיתופים בשעה שלאחר פרסום התמונה כך האלגוריתם של אינסטגרם יאמין כי מדובר בתוכן איכותי ורלוונטי לעוקבים שלכם ויחשוף אותו ליותר משתמשים.

על מנת שהתגובות ייחשבו לענייניות וילקחו בחשבון הן צריכות לכלול יותר ממילה אחת או אימוג'י ולכן, כמו שציינו, מומלץ לשאול שאלה פתוחה שהתשובה אליה היא יותר מכמה מילים.

כמו כן, החזירו לייקים ותגובות למי שהשאירו אצלכם, כמה שיותר מהר מרגע הפרסום, זה יגרום להם לזכור אתכם לטובה ולנהוג כך גם בפוסט הבא שתעלו.

אם יש חשבונות שמעניינים אתכם או שהתוכן שלכם דומה, היכנסו בואפן יזום לחשבון שלהם (אולי הם לא קופצים לכם בפיד, כמו שאתם לא קופצים להם) עשו לייק לכמה תגובות והגיבו תגובות ענייניות.

פעולה זו ברוב המקרים תגרום לחשבונות הללו להיכנס לפרופיל שלכם ולהחזיר לכם בלייקים ותגובות.

יצירת אינטרקציה דו כיוונית תשפר את החשיפה שלכם אצל אותם חשבונות ובאותו אופן את החשיפה שלהם אצלכם. במידה והחשבונות הללו לא עוקבים אחריכם, יכול להיות שפעולות אלו יגרמו להם לשנות זאת.

 

 

שימוש בהאשטאגים

האשטאגים היא הדרך שלכם לתייג את התמונות לאלבומים הרלוונטיים.

הקפידו להשתמש בהשטאגים לא גדולים מידי (בהאשטאג בגודל של 10 מליון התמונה שלכם תעלם כמעט מיד ולא תזכה לחשיפה), גוונו בין ההשטגים שאתם משתמשים בהם – כלומר אל תשתמשו כל יום באותו מקבץ האשטאגים, האלגוריתם של אינסטגרם צריך להאמין שעשיתם בחירה מושכלת של האשטאגים בהתאם לנושא התמונה.

את ההשטאגים כדאי לצרף תחת התמונה עצמה ולא כתגובה נפרדת.

אינסטגרם מאפשרת שימוש בעד 30 האשטאגים.

בשנה האחרונה אינסטגרם פתחה את האפשרות לעקוב אחרי האשטאגים, זה אומר שהפוסטים שלכם יכולים להופיע גם אצל אנשים שלא עוקבים אחריכם וכך להביא לכם קהל חדש ותנועה חדשה וגדולה לפרופיל בעת פרסום התמונה.

לכן, השימוש בהשאטאגים רלוונטיים חשוב ביותר.

 

זמנים

הקפידו שפירסום הפוסטים ייעשה בזמן המתאים לקהל היעד שלכם.

קחו בחשבון את השעות שהם בנסיעה ואת השעות שהם בעבודה, את השעות שהם ערים והשעות שהם ישנים ואת סוף השבוע ופרסמו בשעות שהכי רלוונטיות לקהל הספציפי שלכם.

זה חשוב במיוחד אם הקהל שלכם הוא ברחבי העולם ולא רק בישראל ותרצו לפרסם בזמן שהוא המתאים ביותר לכולם. בפרופיל עיסקי ניתן לראות פירוט של הזמנים שהקהל שלכם הכי פעיל בהם באינסטגרם ומומלץ לעשות שימוש בנתונים אלו (נכון להיום ניתן להחליף בין פרופיל עיסקי לפרטי בלחיצת כפתור).

כמו כן, ישנן אפליקציות ייעודיות לתזמון פוסטים שתוכלו להיעזר בהן לצורך הפרסום (כדוגמת https://onlypult.com/)

שיתופי פעולה

אתרו מובילי דעה (משפיעים) עם חשבונות גדולים באינסטגרם שתחומי העניין שלהם תואמים את העסק שלכם והציעו להם מוצר בחינם בתמורה לפירסום המוצר בחשבון שלהם.

המוצר צריך להיות כזה שיעניין אותם ושגם הקהל שלהם ימצא בו עניין.

ברגע שמוביל דעה מפרסם את המוצר שלכם תזכו לחשיפה גדולה, דבר אשר עשוי להגדיל את המכירות שלכם. למובילי הדעה באינסטגרם יש מוניטין גבוה של אמינות לשמור עליו ולכן אתם יכולים להתייעץ איתם לפני כן כדי לוודא שהם מקבלים את המוצר שהכי מעניין אותם.

תחרויות באינסטגרם

ישנם חשבונות שמוקדשים לאתגרי צילום בנושאים מגוונים.

התחרות מבוצעת באופן בו אחת לכמה זמן יש נושא חדש שלפיו צריכים המשתתפים לתייג בהאשטאג ייעודי תמונות הרלוונטיות לנושא התחרות בזמן מוקצב.

למשל, בתחרות בנושא פרחים, על מנת להשתתף עליכם לתייג את כל התמונות שלכם שמופיעים בהם פרחים.

אחת הסיבות שלא כדאי להשתמש בכל 30 ההאשטאגים בעת פרסום התמונה היא להשאיר לכם מספר האשטאגים פנויים על מנת שתוכלו להשתתף בתחרויות.

לאחר תיוג התמונות, הן יופיעו תחת ההאשטאג ותיחשפו למשתמשים רבים אשר ייכנסו להאשטאג.

אם תזכו בתחרות, המפרסם ישתף את התמונה שלכם עם קרדיט ותזכו לחשיפה גדולה ביותר בקרב העוקבים אחרי ההאשטאג.

דוגמאות לחשבונות כאלה שכדאי לעקוב אחריהם (אחת לכמה זמן עולים אתגרים של 24 שעות):

jjcommunity , gramoftheday

סטוריז

הסטוריז הם חלק אינטגרלי מהרשת החברתית ואינסטגרם מקדם אותם ומעודד את השימוש בהם.

למשל, אם פרסמתם סטורי אחרי הפסקה ארוכה אינסטגרם ישלח נוטיפקיציה לכל העוקבים אחריכם על מנת לעדכן אותם.

הרבה מאוד בעלי עסקים באינסטגרם משתמשים בסטוריז על מנת לקדם את המוצרים שהם משווקים, קולקציות חדשות או להוסיף קישורים לחנויות.

חשבונות גדולים (כרגע מעל 10 אלף עוקבים) יכולים לתייג את המוצרים כך שיובילו אל תוך החנות שלהם בגלילה מעלה או בלחיצה עליהם.

האלגוריתם של חשיפת הפוסטים באינסטגרם מתחשב גם בפעילות בסטוריז. ככל שאנשים יגיבו לכם על הסטוריז, ישתפו אותם, יהיו מעורבים בסקרים שתעלו וישהו מולם יותר זמן כך אינסטגרם תקדם את הפוסטים שלכם שיופיעו לאותם אנשים בפיד בהווה ובעתיד.

ההמלצה היא להשתמש בכל האפשרויות שהסטוריז מציע, החל מתיוגים של מקומות, תיוגים של אנשים, שימוש בהשטאגים וסקרים. למקומות והאשטאגים יש סטורי משל עצמם ולכן כאשר תתייגו אותם הסטורי שלכם יופיע בסטורי שלהם וכך תיחשפו לקהל חדש וענק שככל הנראה לא עוקב אחריכם.

ניתן להעלות גם סטוריז ממומנים דרך מנהל המודעות של פייסבוק ובכך להגדיל את החשיפה בעלות נמוכה.

 

לסיכום, תמונות טובות ותוכן איכותי, שמירה על קשר רציף עם העוקבים, אינטרקציות וסטוריז הם המפתח לשיפור החשיפה והגדלת העוקבים.

יש לקחת בחשבון כי התהליך לוקח זמן ומצריך השקעה רבה באופן יומיומי (או לכל הפחות בימים שמעלים תמונות) אבל במידה ותנקטו בשיטות שפירטנו עליהם ההשקעה תשתלם.

נשמח לשמוע בתגובות אם יש לכם שיטות נוספות שעוזרות לכם להגדיל את החשיפה באינסטגרם.

השארת תגובה

אתה חייב להתחבר בכדי להגיב התחבר

השאר תגובה