הפיל הדיגיטלי

שיווק דיגיטלי

פינטרסט מדריך למתחילים – איך פרסום בפינטרסט עובד?

1 דקות קריאה מינימום

הפרסום בפייסבוק כבר אינו ממיר כמו פעם ועלות של כל ליד עולה לכם כמעט כמו מודעת חוצות על איילון? זה הזמן להתרחב לרשתות חברתיות ומדיות פרסום נוספות. אחת האופציות העוצמתיות לפרסום ברשת מסתתרת בשירות שהיה מיועד בעבר לשיתוף תמונות בנושאים שונים והפך למקום מפגש מרתק של בעלי מותגים עם גולשים ברחבי העולם המתעניינים בנישה שלהם. באמצעות ממשק פשוט להפליא המזכיר יותר את אלבום התמונות של סבתא מרשת חברתית אתם יכולים לשתף בתמונות מיליוני זוגות עיניים סקרניות. אז כיצד מתחילים ואיך עושים את האופטימיזציות הנכונות כדי לגרום לעוקבים שלכם לקליק על אייקון הנעץ? הכל במדריך הבא.

שלב 1 – צרו פרופיל עסקי

כמו בכל רשת חברתית כיום הצעד הראשון שלכם מתחיל מיצירת פרופיל עסקי המציג אתכם בצורה הטובה ביותר. יצירת הפרופיל העסקי מתבצעת מעמוד הבית של Pinterest.

המרת חשבון פרטי לעסקי: אם יש לכם כבר חשבון פרטי פינטרסט יציעו לכם להמיר אותו לעסקי. אנו לא ממליצים לבצע את ההמרה הזו, אלא לשמור על הפרדה בין החשבון העסקי לפרטי על מנת שתוכלו לשלוט היטב בתמונות שאתם משתפים עם אחרים ולמקד אותם בתכנים הרלוונטיים למותג שלכם.

יצירת חשבון עסקי חדש: בלחיצה על הלינק “Continue as a business” תועברו לטופס קצרצר בו תדרשו להזין כתובת מייל, סיסמה, שם העסק, תחום העסק ואתר האינטרנט שלכם (במידה והוא קיים). לאחר מכן לחצו על הכפתור האדום "Create account".

בשלב זה תוכלו לבחור את השפה והמדינה שבה תרצו שהפרופיל יעבוד. האתר עדיין לא תומך בשפה העברית, לכן נמליץ לבחור באנגלית. בין רשימת המדינות תמצאו את Israel. לאחר מכן לחצו על כפתור Next על מנת להמשיך.

בחירת הקטגוריות שלכם

 

מדריך פינטרסט למתחילים

 

כעת, תתבקשו לבחור 5 קטגוריות בהן אתם מתעניינים (רצוי לבחור בקטגוריות הקשורות לנישה שלכם) על מנת שתוכלו ליצור את החשבון. לאחר שבחרתם את הקטגוריות המתאימות לחצו על כפתור "Done".

השלב השלישי מיותר – ניתן לדלג עליו. זהו ניסיון של פינטרסט לגרום לכם להוסיף כפתור לדפדפן שלכם על מנת שתמונות מקריות שבחרתם מרחבי הרשת יוכלו להשמר. בפרופיל העסקי אינכם זקוקים לאפשרות הזו. לחצו “Skip” והמשיכו הלאה.

כעת אתם מוכנים לעבור לשלב הבא ולמלא את הפרופיל העסקי בתמונות רלוונטיות או ליצור קמפיין פרסומי שיזניק את העסק מעלה… אך לפני זה מומלץ להתייחס לטיפ אחד:

הכירו את המתחרים

פינטרסט בנויה מ"לוחות מודעות" הכוללים תמונות ומחולקים לקטגוריות שונות. לכן, החלוקה של המוצרים והשירותים שלכם לקטגוריות המתאימה תסייע לעוקבים למצוא אתכם. מה השיטה הכי טובה לגלות את הקטגוריות הללו? הציצו במתחרה המושבע שלכם. לאחר מכן, בחנו עוד כמה מתחרים בתחום (גם ברחבי העולם). לדוגמה, אם אתם משיקים חנות למוצרי תינוקות גלו אילו חנויות נוספות קיימות, הציצו בBoards (או ה"לוחות") שלהם ושימו לב למאפייני התמונות ששיתפו.

שלב 2  – הוספת תמונות רלוונטיות והרמת קמפיין

לאחר שהכרתם היטב את המתחרים התחילו למלא את הלוח שלכם. הוסיפו תמונות ראשוניות של מוצרים פופולריים ומיינו אותם לקטגוריות רלוונטיות. נחזור לדוגמת מוצרי התינוקות. חלק מהלקוחות שלכם עשויים להתעניין בבגדי תינוקות, אחרים בבקבוקים ומתעניינים אחרים דווקא אינם הורים אלא מחפשים מתנות ל"אם טרייה". הוסיפו קטגוריות המתאימות לכל אחד מהרוכשים הפוטנציאליים. בהמשך נרחיב על טירגוט קהל היעד שלכם.

 

איך מתחילים קמפיין?

לאחר שהוספתם את התמונות אתם מוכנים לשלב הבא – הרמת קמפיין שימשוך לקוחות פוטנציאליים לחנות שאינם מכירים אתכם. בלחיצה על האייקון בתפריט העליון הנראה כ + בתוך עיגול אדום יפתח בפניכם תפריט פרסום מודעה. אם פרסמתם בעבר בממשקים אחרים דוגמת "גוגל אדוורדס" או ממשק האדס של פייסבוק – תרגישו בבית גם כאן. במידה ואתם חדשים בתחום הפרסום המקוון נדריך אתכם שלב אחר שלב.

בשלב הראשון פינטרסט יבקשו מכם להזין את מיקומכם. ישראל עדיין לא מופיעה ברשימה הראשונית ולכן תצטרכו לבחור בארצות הברית. או באחת מהמדינות בהן ממשך הפרסום הושק. נכון למאי 2018 המדינות הקיימות הן:

 • אוסטרליה
 • קנדה
 • אירלנד
 • ניו זילנד
 • אנגליה
 • ארה"ב

בחרו את המדינה המבוקשת ולחצו "Next"

כעת, פינטרסט יבקשו מכם לאשר את הסכם הפרסום (ב25 למאי 2018 הושק הסכם פרסום מעודכן, לכן גם מפרסמים וותיקים נאלצים לצלוח שלב זה.

פינטרסט יציגו בפניכם בצורה גרפית את אפשרויות הפרסום. תוכלו להציץ במצגת זו בלחיצה על כפתור Next, או להמשיך הלאה להגדרות הקמפיין בלחיצה על כפתור "Done".

כעת אתם מוכנים להתחיל לחצו על כפתור Get Started.

התחלת הקמפיין: בחרו את מטרתו

מטרות קמפיין בפינטרסט

 

התחלה של קמפיין דיגיטלי מבוססת על מטרתו. פינטרסט אינם מאפשרים לכם להתחיל מודעה לפני שהגדרתם את מטרת הקמפיין. בחרו בין האפשרויות הבאות:

 • משיכת גולשים לאתר שלכם
 • בניית מודעות למותג
 • קידום התקנות של אפליקציה
 • קידום באמצעות וידיאו

(במאמר זה נסקור בהרחבה את הקידום של אתר קיים אך כמובן כל האפשרויות עומדות לרשותכם).

 

מדריך פינטרסט

 

התחלת הקמפיין: מגדירים תקציב והאם בלחיצה אחת ניתן יהיה להגיע לאתר שלכם

בחרו את שם הקמפיין, הגדירו את התקציב היומי וכן את התקציב הכולל שתרצו לאחר מכן בחרו באפשרות One Tap אם אתם מעוניינים שגולשים יגיעו ישירות לאתר מהPin. אם אתם מעדיפים שיוכלו לראות את התמונה בהגדלה לפני הכניסה לאתר השאירו אפשרות זו כבויה.

אופטימיזציה של הקמפיין: מי מגיע אליכם?

כעת תוכלו לבחור האם הPins שלכם יופיע לגולשים בזמן שהם גולשים בפינטרסט או כאשר הם מבצעים חיפוש מסויים. אפשרות החיפוש תופיע גם כאשר חיפשו תוצאות דומות לשלכם.  לאפשרות זו כוח עצום, משום שאתם יכולים "להתלבש" על דף החיפוש של המתחרים שלכם. תוכלו, כמובן, להפעיל את שתי האפשרויות במקביל.

אופטימיזציית קמפיין פינטרסט

 

הגדרת קבוצת מודעות

בשלב זה תוכלו להגדיר את קבוצת המודעות שלכם ואת המאפיינים השונים של המודעות. השלב הבא הוא אולי המשמעותי ביותר להצלחת הקמפיין שלכם – הגדרת הקהלים בפניהם יוצגו המודעות.

 

הגדרת קבוצת מודעות שמפרסמים בפינטרסט

שלב 3 – טרגטו את קהל היעד הנכון

פינטרסט מאפשרת לכם להגדיר את קהל היעד בצורה חכמה. תוכלו לעקוב אחר גולשים שהיו בעבר באתר שלכם? רשימה של לקוחות ספציפיים שהעלתם מראש (כאן תוכלו, למשל, להתקשר בעוד דרך עם רשימת התפוצה אליה אתם שולחים ניוזלטר באופן קבוע – האתר מאפשר להעלות את הרשימה בפורמט CSV הדומה לאקסל). תוכלו גם לכוון לקהל יעד דומה לקהלים שכבר עוקבים אחרים ואף ליצור סגמנטים קבועים לפי:

 • מילות מפתח או תחומי עניין
 • שפה
 • מיקום
 • שימוש במכשיר מסוים (לדוגמה תוכלו לפלח מודעה רק לבעלי אייפון)
 • פילוח לפי מין (מגדר)

פילוח קמפיין בפינטרסט

לאחר שבחרתם את קהלי היעד תוכלו להתאים Pins שונים לכל אחד מהם ולבחון האם הפינים אכן ממירים. נרחיב על כך מעט.

שלב 4 – בחנו את ההמרות שלכם

פינטרסט מאפשרת לכם לנתח כל קמפיין בזמן אמת ולבחון כמה גולשים הקליקו על ה"Pins" שלכם, כאשר תוכלו לראות גם באחוזים את אחוז הגולשים שלחץ על התמונה, שמר או שיתף אותה או הגיע לעמוד שלכם דרך התמונה. שימו לב לנתונים הללו ונסו לזהות אילו תמונות מושכות יותר גולשים. חשוב לציין, כי בניגוד לרשתות אחרות בפינטרסט לעתים לוקח חודש או חודשיים לראות תוצאות אמתיות. אין מדובר בפרסום קונבנציונלי בו לקוח מגיב ל"טריגר" באותו הרגע, אלא פוסט מקרי הכולל קישור ל"Pin" שלכם שבלוגר אהוב שיתף יכול ליצור באז רציני באיחור של מספר שבועות מרגע שפרסמתם את ה Pin.

לסיכום, פינטרסט ממצבים עצמם בשנים האחרונות כמדיית פרסום חזקה, המתחרה בענקיות הפרסום כפייסבוק וגוגל. בתקופה שבה קשה יותר להגיע לעיניו של הגולש היכולות החזקות לפלח קהלי יעד ולפרסם לגולשים הפוטנציאליים בנישה שלכם בזמן שהוא מעוניין לבחון תמונות הקשורות לתחום העניין שלו – פינטרסט הופכים לאחת האופציות המועדפות לשיווק דיגיטלי.

 

ספרו לנו האם הפרסום בפינטרסט אפקטיבי עבורכם בתגובות למטה!

השארת תגובה

אתה חייב להתחבר בכדי להגיב התחבר

השאר תגובה