הפיל הדיגיטלי

חדשות

הברק לפני הרעם: אפליקציית Amazon שודרגה והונגשה גם לישראל

1 דקות קריאה מינימום

לא פחות מ-100 מדינות ברחבי העולם נהנות כעת מאפליקציה משודרגת שנותנת תמונה מדויקת לגבי מוצרים שנשלחים אליהן ועלויות המיסוי השונות. מדובר בסנונית ראשונה לפני השקה בינלאומית מלאה שצפויה במוקדם יותר מאשר מאוחר. כל הפרטים בתוך הכתבה

ענקית האיקומרס AMAZON ממשיכה בדרך האיטית והבטוחה שלה אל עבר השקה בינלאומית של שירותיה. החברה הודיעה בשלהי חודש אפריל כי היא משדרגת את האפליקציה שלה ומנגישה אותה לכ-100 מדינות ברחבי העולם. מדובר בהודעה עם משמעות גדולה, אך גם כזו שצריך לקחת בפרופורציה. המשמעות המיידית אומרת שבכ-100 מדינות ברחבי העולם, כולל ישראל כמובן, יהיה אפשר לבדוק באופן קל ומדויק אילו מוצרים נשלחים לישראל ומה הן העלויות הנלוות בנוגע למיסים ועמלות. עם זאת, מדובר בסנונית ראשונית בדרך אל השקה מלאה.

חשוב לציין כי מגוון השירותים המקיפים של Amazon עדיין זמינים רק למספר מוגבל של ארצות, אך כעת, יכולים כשליש ממדינות העולם לשוטט באפליקציה של ענקית האיקומרס ולרכוש כ-45 מיליון מוצרים של ענקית האיקומרס.

שיפורים ושדרוגים

לא לטעות, עדיין לא מדובר בהשקה בינלאומית רשמית, מה שאומר שעדיין יש כמה חסרונות בפיצ'ר החדש. הלקוחות מאותן 100 ארצות יצטרכו להגדיר את האפליקציה כ-International shipping mode, מה שיוכל לעזור לאותם אנשים ול-Amazon לזהות אם המשתמש נמצא במקום בו לחברה נציגות פיזית. אם לא, האפליקציה תדע להגיד לכם איזה מוצרים יוכלו להגיע אליכם ואפילו לחשב את העלויות הנלוות של המשלוחים והעמלות. השירות החדש תומך ב-5 שפות – אנגלית, ספרדית, סינית מדוברת, גרמנית ופורטוגזית ברזילאית, מה שפותח דלתות להמון אנשים.

הכניסה של Amazon לשוק הבינלאומי תהיה הדרגתית וכרגע, כמות המוצרים שיכולים להישלח ל-100 המדינות החדשות היא די מוגבלת. למעשה, Amazon פשוט עשתה צעד משמעותי שעוזר לקהל הבינלאומי לזהות את המוצרים הרלוונטיים לו ולקבל תמונה מדויקת לגבי עלויות, דבר שהיה קשה מאוד לבצע לבד בעבר. בנוסף, עלויות המשלוח למדינות הללו הן גדולות מאוד ואפשר בקלות להגיע למצב בו הקנייה אינה משתלמת. התסכול הכי גדול היה לגלות את גובה העמלות לאחר ההזמנה, דבר שכאמור, פתיר לחלוטין כעת.

יש מקום לאופטימיות

ולמרות הכל – יש מקום לאופטימיות. סביב המהלך יש הרבה מאוד באז, ובצדק, למרות שהמשמעויות נכון לרגע זה הן מינוריות. זהו רק הצעד הראשון בדרך לכניסה מלאה של Amazon לשוק הבינלאומי. החברה כבר התחילה להשיק מוצרים ושירותים שונים ברחבי העולם, כולל שירות פריים וידאו סטרימינג, פייר TV סטיק ו-Echo Smart Speakers ונראה שהשיא יהיה עם השקת השירותים הבינלאומיים בצורה מלאה, עם כל המוצרים בזמינות מלאה וללא העמלות המוגזמות. זו לא שאלה של אם, זו שאלה של מתי.

הצעד הבא של Amazon חייב להיות הגדלת טווח המוצרים והקטנת העלויות הגבוהות שנכנסות תחת סעיפים של "מס יבוא". בינתיים, על פי דיווחים, מחפשים ב-Amazon את הנוסחה שתעזור לחברה לבצע את המעבר הבינלאומי בצורה חלקה ובלי הצורך להשיק את השירותים השונים בהדרגה באזורים ספציפיים אחד אחרי השני.

סמיר קומאר, סגן נשיא Amazon לייצוא והתרחבות, אמר בנושא: "אנחנו תמיד מחפשים להמציא את עצמנו מחדש עבור הלקוחות. עם ההשקה הנוכחית, קל יותר ללקוחות הסלולר ב-100 ארצות בעולם להתמצא בצורה קלה באפליקציה שלנו ולהזמין מוצרים".

ומה לגבינו?

ומה לגבי ישראל? ובכן, מדינתנו הקטנה נכנסת לרשימת "100 הרשימות", וזה כבר צריך לעודד אותנו. נראה שכניסה של Amazon לישראל תשנה את תרבות הצריכה ותגרום לא מעט כאבי ראש להמון עסקים קטנים. Amazon מוכרת כמעט כל דבר ומעניקה שירותים שמייתרים הרבה מאוד שירותים קיימים. האם הרשויות יקדמו חקיקה שתגביל את החברה? דהיינו מיסוי גבוה? או שיינתנו הקלות לעסקים הקטנים? כל זאת רק נותר לראות. מה שבטוח, כניסת החברה לארץ קרובה מתמיד וגם אנחנו, לקוחותיה של Amazon, נוכל ליהנות ממגוון השירותים העצום של החברה מוקדם יותר ממאוחר.

השארת תגובה

אתה חייב להתחבר בכדי להגיב התחבר

השאר תגובה