הפיל הדיגיטלי

חדשות

מתכוננת לחגים: אמזון הודיעה על ביצוע משלוחים חינם בארה"ב

1 דקות קריאה מינימום

ענקית האיקומרס מתכוננת לתקופה החגיגית בארה"ב, שכוללת גם את בלאק פרידיי וסייבר מאנדיי, והורידה את עלויות המשלוח עבור לקוחותיה בארה"ב, גם למי שלא מגיע למינימום של 25 דולרים. הצעד הגיע בתגובה לטארגט, שביצעה מהלך דומה. הצעד יימשך עד חג המולד

עונת החגים וימי המכירות החגיגיים בארה"ב מתקרבת בצעדי ענק, והמלחמה בין ענקיות האיקומרס על כל לקוח עולה מדרגה. צעד המשמעותי ומעניין מאוד עשתה השבוע הענקית אמזון, כאשר הודיעה על ביצוע משלוחים בחינם לכל לקוחותיה בארצות הברית עד לחג המולד, שייחגג בעוד כחודש וחצי.

אמזון למעשה הורידה את עלויות המשלוח מ-"עשרות מיליונים" של מוצרים, זאת על פי הודעתה, ותספק משלוחים חינם גם למי שאינו מגיע לרף המינימום של 25 דולרים. על פי ההודעה הראשונית של החברה, המבצע היה אמור להיארך "לזמן מוגבל", אך כבר כעת ברור שהמבצע יימשך עד חג המולד.

המשלוחים החינמיים של אמזון יארכו בין 5 ל-8 ימים מהרגע שבו כל המוצרים מוכנים לשליחה (רלוונטי למוצרי הזמנה מוקדמת). לחברי הפריים יתאפשר להזמין משלוח חינמי באותו יום לכ-3 מיליון מוצרים, בעוד שאר המוצרים יישלחו במשלוח הסטנדרטי של יומיים. חשוב לציין כי המשלוחים המהירים של אמזון זוכים ללא מעט ביקורת, כאשר המשלוחים הדו יומיים לא יציבים כל כך, ועלולים להגיע לשלושה ימים ואף ליותר. המתחרות של אמזון עושות ויעשו מאמץ כביר בחודשיים הקרובים כדי להוכיח לצרכנים שהמשלוחים שלהם אפקטיביים יותר משל החברה החזקה בשוק, ואולי כך לנסות לנגוס בחלק מהעוגה.

תגובה ישירה

המהלך של אמזון נראה כתגובה למהלך דומה של טארגט, שהודיעה על משלוח חינם למוצריה למשך יומיים במהלך חודש אוקטובר. אגב, גם שחקנית קטנה יותר, בסט ביי, הציעה משלוחים חינם על כל מוצריה לפני מספר ימים. נראה שכל החברות מוכנות לעשות צעדים מרחיקי לכת לקראת התקופה החמה של השנה.

המטרה של אמזון, טארגו, בסט ביי, וכמובן גם של וולמארט, היא די ברורה – לקדם את עצמן ולהפוך ליותר אטרקטיביות בעיני הצרכנים לקראת הטירוף הגדול של הכריסמס וימי המבצעים שמתקרבים בצעדי ענק – בלאק פריידיי וסייבר מאנדיי. החודשיים הקרובים הם הרווחיים ביותר בשנה הקלנדרית של ענקיות האיקומרס, ולפני ההתפתחות הגלובלית של אמזון, מדובר בשנה שהיא שנת מפתח מבחינת כל השחקניות בשוק.

השארת תגובה

אתה חייב להתחבר בכדי להגיב התחבר

השאר תגובה