הפיל הדיגיטלי

חדשות

ממשיכה להתחמש: שופיפיי רכשה את חברת טיקטייל השבדית

1 דקות קריאה מינימום

המגמה בשוק נמשכת: ענקית האיקומרס רכשה את החברה הסקנדיבית המצליחה, כחלק מההתפתחות הגלובלית שלה. שופיפיי, שרכשה כבר מספר חברות במטרה להתפתח מבחינה מגוון שפות, ממשיכה לחפש אחרי עסקאות נוחות שיעזרו לה לתקוע יתד עסקי במקומות נוספים בעולם

מירוץ ההתחמשות של חברות האיקומרס הגדולות ממשיך, והשבוע נודע כי שופיפיי רכשה את חברת האיקומרס השבדית, טיקטייל, תמורת סכום שלא פורסם. על פי נתונים רשמיים של אתר Crunchbase, טיקטייל השיגה מימון של 32.6 מיליון דולר, אך שתי החברות טרם יצאו עם הודעות רשמיות על העסקה, כך שקשה לדעת מתי היא תהיה רשמית ובאיזה סכומים מדובר. עם זאת, סוחרים של טיקטייל כבר קיבלו השבוע הודעה רשמית מהחברה, בה נאמר להם כי יוכלו להעביר את החנות שלהם לפלטפורמה של שופיפיי עד ל-1 באפריל 2019. לאחר הדד ליין, הפלטפורמה השבדית תהפוך ללא פעילה.

המהלך של שופיפיי די ברור ותואם למהלכים של המתחרות שלה בשוק. טיקטייל היא שחקן גדול חשוב בסקנדינביה והרצון הוא להמשיך ולהיכנס אל תוך שווקים בינלאומיים פעילים ולנגוס בנתח מהעוגה הגלובלית. טיקטייל, שמשרדיה נמצאים בבירת שבדיה, שטוקהולם, הוקמה ב-2012, והיא מאפשרת לקונים שלה למצוא מוצרים של כ-125 אלף מותגים שונים באתר שלה. שופיפיי מתכננת להביא את אותו כוח קנייה אליה ולתקוע יתד עסקי בכל סקנדינביה.

קנייה אסטרטגית

שופיפיי ממשיכה בגל הקניות האסטרטגיות שלה, וטיקטייל מצטרפת לאוברלו, טייני הארטס, בולטמייד, קיט וכנראה גם ריטרן מג'יק (עסקה שקרובה להיסגר), כדי להשיג את מטרת העל של החברה – התפתחות ופריסה בינלאומית, בדיוק כפי שמתכננת השחקנית החזקה בשוק – אמזון. החברה ממשיכה, על פי דיווחים, לחפש רכישות שיעזרו לה להתרחב, לענות על הצרכים האסטרטגיים שלה, וכאלו שיכללו חברות שיהיה להן קל להשתלב בתוך האופרציה השוטפת של החברה.

שופיפיי ממשיכה לגדול, כמו כל שוק האיקומרס, וברבעון השלישי של 2018 הציגה רווחים המורכבים ממזומן, נכסים דמויי מזומן ובטחונות בשווי של 1.58 מיליארד דולר, לעומת 1.57 ברבעון השני של השנה. לחברה אין שום חובות ארוכי טווח, מה שיעזור לה להמשיך במסע הקניות שלה, אותו המשקיעים שלה מאוד אוהבים.

חיזוק היתרון היחסי

שופיפיי מאמינה כי היתרון היחסי שלה הוא בפלטפורמות הידידותיות למשתמש, ולכן היא ממשיכה לקנות חברות קטנות ובינלאומיות שהצליחו להתבלט, כדי לשפר את היכולות השפתיות שלה, מה שיהפוך אותה לעוד יותר ידידותית, וימשיך לקרב אותה אל עבר התפתחות גלובלית של ממש. שירות התשלומים של החברה, שופיפיי פיימנטס, כבר הושק ב-11 מדינות, כולל בגרמניה, ומראה גם הוא את הכיוון הכללי של החברה, אל עבר עתיד בינלאומי נרחב יותר.

השארת תגובה

אתה חייב להתחבר בכדי להגיב התחבר

השאר תגובה