הפיל הדיגיטלי

סיקורים

סיקור מוצר: שיווק באי-מייל עם אקטיב טרייל ActiveTrail

הסיקור מכיל קישור אפילייציה
1 דקות קריאה מינימום

אקטיב טרייל היא אחת מהתוכנות המקוונות הוותיקות בתחום השיווק המקוון וקיימת בשוק משנת 2004. הפלטפורמה מציעה מגוון רחב של פיצ'רים החל מבניית דפי נחיתה המבוססים על תבניות מוכנות בממשק קל לתפעול, וכלה ביצירת סקרים, שיווק בSMS, יצירת רשימות תפוצה ושיווק באי-מייל. נסקור בהרחבה את המודולים השונים במערכת.

יצירת רשימות תפוצה

אקטיב טרייל מאפשרת ליצור רשימות תפוצה שונות או לייבא אותן מתוכנות קיימות כולל מגיליון נתוני אקסל. תהליך בניית הרשימה החדשה יכול להיות ידני, כמו למשל במקרה שיש לכם Call Center, או באופן אוטומטי כאשר מתעניין חדש נרשם בדף נחיתה או באתר הבית שלכם. אקטיב טרייל כוללת גם מספר פלאגאינים המתאימים לפלטפורמות שונות כמו וורדפרס ומאפשרות התממשקות קלה למגוון רחב של מערכות באמצעות אינטגרציה עם כל מערכת הנתמכת על ידי Zapier. את השדות הקיימים ברשימת התפוצה ניתן להגדיר מראש ולהוסיף שדות נוספים בהתאם לצורך. ממשק הניהול מאפשר גם ליצור התאמה חד חד ערכית בין רשימה קיימת במערכת לרשימה חיצונית ולטייב את הנתונים ברשימה המאוחדת.

בניית דפי נחיתה – Landing Pages

המאפיין הבא במערכת של אקטיב טרייל הוא הקמה של דפי נחיתה רספונסיביים (המותאמים גם למסכים בגדלים משתנים כמו של טלפונים חכמים וטאבלטים). המערכת כוללת דפי נחיתה שהוגדרו מראש כתבניות, כאשר החדשות הטובות הן התאמות מושלמת לשפה העברית ועבודה מימין לשמאל. באמצעות ממשק המאפשר גרירה של אלמנטים בדף אפשר להוסיף ולשנות תמונות בודדות וגלריות, להוסיף וידיאו ותכנים והחשוב מכל – טופס להזנת פרטיים אישיים וכפתור הנעה לפעולה. המערכת מאפשרת גם לעשות בדיקות A/B בהן תוכלו להעביר חלק מהטראפיק לגרסה אחת של דף הנחיתה ואת חלקו לגרסה נוספת, על מנת לבדוק איזו מהן זוכה להמרות גבוהות יותר לאופטימיזציה של הקמפיין.

בניית ניוזלטרים

לצד דפי החיתה ניתן לבנות במערכת ניוזלטרים בממשק דומה לשל דפי הנחיתה המבוסס אף הוא על תבניות בסיסיות אותן ניתן לשנות בקלות. חלק מהתבניות בנויות לידיעות חדשותיות, אחרות מכוונות למכירת מוצרים וחלק מהתבניות כוללות מערכת עיצוב של קופונים שונים. למי שיש ידע מקיף בעיצוב ובתכנות HTML המערכת מאפשרת גמישות מרבית בעיצוב הניוזלטר, תוך הוספת הטופס לעיצוב הקיים.

שליחת SMS

פיצ'ר נוסף במערכת הוא פנייה באמצעות SMS (העובדת גם בישראל) לנמענים ברשימת התפוצה שלכם. מספרי הטלפון המיובאים של אנשי הקשר נבדקים על מנת לראות שהפורמט מתאים למדינה המבוקשת (+972 בישראל). בעת בחינת המספרים ניתן לראות באופן ויזואלי אם אחד מהמספרים המופיעים במערכת אינו תקין ולערוך את את המספר או שהמערכת תדלג על המשלוח באופן אוטומטי.

הגדרת אוטורספונדרים

שיווק באימייל בדרך כלל אינו מסתכם במשלוח של אי-מייל אחד בודד. על מנת ליצור קשר עם לקוחות פוטנציאליים ולמקסם את סיכוי המכירה שמירה על קשר קבוע מגדילה משמעותית את אחוזי ההמרה. מודול האוטורספונדר, המאפשר יצירה של רצף מסרים בהגדרת מרווחים קבועה (כמו “שלח את המסר הבא לאחר יומיים, לאחר שבועיים או בעוד חודש”) ממשיכה את תהליך השיווק מרגע שמתעניין הצטרף לרשימת התפוצה ועד שבצע את הרכישה הראשונה. מה יקרה לאחר מכן? את זאת תוכלו להגדיר במערכות האוטומציה בפלטפורמה. נסביר על כך מעט.

שיווק אוטומטי באמצעות אי-מייל וSMS

מערכת אקטיב טרייל מאפשרת לבנות תסריטי מכירה אוטומטיים המבוססים על פעולות שונות שהתבצעו באתר או בדף הנחיתה. הגדרת הפעולות מתבצעת על ידי ממשק גרפי המדמה תרשים זרימה בו כל פעולה (או אי ביצוע פעולה) ביוזמת הלקוח זוכה לתגובה.

נדגים סקריפט תהליך שיווק מוצר בחנות מקוונת הניתן לביצוע: לקוח שנרשם לרשימת התפוצה למשל יקבל אי-מייל מידי, ולאחר מכן ניתן לשלוח אליו קופון. ניתן להגדיר שאם האי-מייל נפתח תוך 48 שעות ולא בוצעה רכישה דרך קוד הקופון שהופיע בו, הלקוח יקבל מייל נוסף. לעומת זאת, אם הלקוח לא פתח את האי-מייל מסיבה זו או אחרת – הודעת SMS תשלח לטלפון הנייד שלו ותעודד אותו לבצע את הרכישה באמצעות הסלולר עם קוד נוסף.  הגדרת הפעולות מתבצעת בתוך דקות, כאשר המערכת כוללת את כל השלבים מבניית טופס ההרשמה, עיצוב המיילים המגיעים ללקוח ויצירת הקופונים ועד לבניית תהליך השיווק עצמו.

פיצ'ר חשוב במערכת האי-מייל אופט-אין כפול

אחד הנושאים הרגישים בשיווק באי-מייל הוא החקיקה המחמירה כנגד משלוח הודעות ספאם ללא אישור. על מנת לוודא כי המצטרפים החדשים לרשימת התפוצה שלכם אכן מעוניינים לקבל את הניוזלטר המרתק, הקופונים והמבצעים שלכם ישירות למייל תוכלו "להעבירם" בשתי משוכות המדגישות את רצונם להצטרף לרשימת התפוצה. אקטיב טרייל כוללת את שני המודולים הללו בצורה מובנית במערכת.

אופט אין: בסיום הטופס הוסיפו צ'קבוקס בה המשתמש מציין כי הוא מסכים לתנאי השימוש או לקבלת דיוור עתידי מכם. תוכלו להתנות את ההרשמה לרשימת התפוצה בהסכמה זו.

אופט אין כפול: על מנת לוודא כי אכן בעל תיבת האי-מייל הצטרף לרשימת התפוצה תוכלו לשלוח מייל ראשוני לווידוא הסכמתו לקבלת דיוורים עתידיים, במייל זה יופיע לינק מיוחד עם מזהה אישי שבלחיצה עליו הלקוח מאשר את הצטרפותו. מאחורי הקלעים נשמרת כתובת ה-IP ממנה בוצעה ההקלקה על לינק האישור וכן תאריך ושעת ההקלקה. בעתיד תוכלו להשתמש בנתונים אלה על מנת להימנע מתביעות ספאם, כמו גם להשתמש באישור זה כדרך מהירה לעבור מתיוג כתובת המייל שלכם כספאם – ישירות לאינבוקס או טאב הPromotions.

בניית סקרים

כלי שיווקי נוסף, שהפך כמעט לטרנד בשנים האחרונות, הוא סקר המאפשר לגולש "לתרום" פרטים חשובים על אורח חייו, העדפות הקנייה שלו או מהווה תירוץ לקבלת הדואר האלקטרוני לצירופו לרשימת התפוצה. בדומה לשאר העמודים המופקים על ידי אקטיב טרייל גם ממשק הסקרים עובד בהתאמה מלאה לעברית וכולל גם אפשרויות גרפיות נוספות כמו סקרי שביעות רצון המבוססים על אייקונים בלבד, למענה מהיר.

מחיר השימוש באקטיב טרייל

 אקטיב טרייל מציעה למשתמשים בה תוכניות המבוססות על גודל רשימות התפוצה בהן תעשו שימוש, כאשר כל התוכניות כוללות את המודולים המתקדמים הכוללים אוטומציה, בניית דפי נחיתה, שיווק בSMS, מודול סקרים ו. התוכנית, נכון לאפריל 2018, מחולקת לתוכנית בסיסית בעלות של 7$ המוגבלת ל-500 אנשי קשר. 5$ דולרים נוספים בתוכנית המוגבלת ל-1000 אנשי קשר, כאשר התוכניות המתקדמות יותר כוללות 2,500 -20,000 אנשי קשר במחירים שנעים מ 24$ לחודש ועד 110$ לחודש. הביטו בטבלת המחירים המפורטת מעלה (אם תבחרו לשלם על התוכנית לשנה מראש תזכו ל15% הנחה על המחיר החודשי).

 

משתמשים בActiveTrail  ?

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המוצר בתגובות למטה.

השארת תגובה

אתה חייב להתחבר בכדי להגיב התחבר

השאר תגובה