הפיל הדיגיטלי

סיקורים

 Payoneer vs WorldFirst vs CurrenciesDirect  – השוואת פתרונות העברת כספים

1 דקות קריאה מינימום

בעידן הגלובליזציה בו אנו מבצעים פעמים רבות העברות כספים רבות בין הארץ לחו"ל נגלה כי לעתים הבנקים אינם מהווים האלטרנטיבה הכדאית ביותר. לדוגמה, העברה של 1000$ מבנק בארה"ב (כמו Chase) תעלה למעביר 50$ ושערי ההמרה לא יהיו אטרקטיביים במיוחד. במאמר הזה נסקור שלושה שירותים פופולריים להעברת כספים המהווים חלופה משתלמת לבנקים. הכירו את World First, Payoneer ו- Currencies Direct.

מה מציעים לנו World First?

WorldFirst העברת כספים לחו"ל

השירות המקוון של World First מוצע בכל העולם, כאשר החברה מתחייבת להעביר כספים בשער טוב יותר מהשער העולמי המקובל. לדוגמה, בחנו את שערי המטבע נכון ל 24.7.18 בהם השער היציג של הדולר מול השקל עמד על 3.65. World First  הציעו לנו העברה בעלות של 10$ בלבד בשער אטרקטיבי של 3.60 שקלים לדולר, בהעברה מארה"ב לארץ. העברה בסכום גבוה יותר של מעל 10,000$ תהיה ללא כל עמלה ובשערי המרה טובים יותר (שהנציגה הטלפונית לא יכלה לתת לנו עד שנפתח חשבון ונבקש להעביר את הסכום המבוקש).

כאשר אנו מתכוונים לבצע העברה הפוכה, מהארץ לעולם מסתבר כי לחברה אין נציגות ישראלית וההעברה מתבצעת בפועל דרך בנק ברקליס בבריטניה ומשם עושה את דרכה לארה"ב. לכן בתהליך ההעברה לבנק האירופאי אנו עשויים להיתקל בעמלות נוספות. ניסינו לשאול את שירות הלקוחות מה העמלה הצפויה – והופנינו לקבלת תשובה מהבנקים המקומיים בישראל.

מה מציעים לנו Payoneer?

Payoneer סיקור 2019

Payoneer היא חברה ישראלית המציעה העברות כספים בין מדינות וממוקמת בשוק הישראלי בפתח תקווה לצד סניפים שונים בעולם. החברה מאפשרת העברות כספים לצרכים עסקיים בלבד בסכומים העולים על 20$ – יתרון משמעותי למעוניינים להעביר סכומים קטנים ועוסקים בשיווק און ליין. כאשר שאלנו את נציגי החברה על שער ההמרה הסתבר לנו שהוא משתנה בהתאם לחשבון ולמדינה המבוקשת ולא ניתן לקבל שער קבוע (הסטייה יכולה להיות ברמה של 2%-3%).

כאשר אנו מעוניינים למשוך את הסכום שקיבלנו מעבר לים ניתן לבחור במספר אפיקים. שימוש בכרטיס אשראי של מאסטר כארד שמנפיקה החברה (ונשלח אלינו מארה"ב) או משיכה לבנק. קבלת הכספים תעלה לנו אחוז בודד, ומשיכת הסכום מהכרטיס תעלה 2%.

מה מציעים לנו Currencies Direct?

Currencies Direct העברת כספים

Currencies Direct היא חברת העברות נוספת הפועלת און ליין. באמצעות העברה בנקאית לחברה או בשימוש בכרטיס ניתן להעביר כספים לאירופה, לארה"ב ולמדינות נוספות ללא עמלה. עם זאת, על מנת לקבל את שערי החלפת המטבע המדויקים יש ליצור קשר עם החברה ולהמתין לקבלת הצעת מחיר בהעברה הראשונה. ללקוחות הפועלים באירופה החברה פותחת חשבון וירטואלי בבנק ברקליס וללקוחות אמריקאים נפתח חשבון וירטואלי בדויטשה בנק.

החברה מתהדרת בסיוע למוכרים ברשתות הקמעוניות הגדולות ברחבי העולם, לרבות Ebay, Amazon, Groupon ועוד מגוון של רשתות. הדרך לעבוד עם החברה היא באמצעות פתיחת חשבון בחברה ללא תשלום ולאחר מכן אפשר להעביר כספים בכל סכום. מבחינת שער ההמרה לשקלים החברה גובה 1.5%.

שימו לב לתופעה מעניינת – בשיחה הראשונה שלנו עם החברה הם טענו שאינם עובדים עם אמזון – לאחר שהבהרנו שמדובר במוכר ולא בקונה הסבירו שהשירות אכן עובד עבור מוכרים. לכן, אם אתם יוצרים קשר ישיר עם החברה הקפידו לציין שאתם – Amazon Merchant. כמו כן השירות מתאים גם להעברות עסקיות ופרטיות אחרות. בנוסף אם יצרתם חשבון ולא השתמשתם בו – אינכם צריכים לשלם כל תשלום שנתי והחשבון אינו נסגר.

טבלת השוואה בין החברות

על מנת לבחון את ההבדלים ערכנו טבלת השוואה בין שלושת הספקים שסקרנו:

Currencies Direct Payoneer World First
סכום מינימלי להעברה ללא מינימום להעביר לבעל כרטיס אשראי: 20$

 

לשלוח למשתמש פיוניר אחר: $5050€£50

 

1000$
זמן העברה פעם ראשונה 2-5 ימים, לאחר מכן ההעברה מתבצעת באותו היום 2-4 ימים 1-3 ימים
עמלת קבלה של כספים 1.5% עד 2%

 

ללא עמלה, אך יש לזכור כי הכספים מועברים לבנק באנגליה ולכן עשויה להיות עמלה בין הבנק האנגלי (ברקליס) לישראלי
האם מקבלים מהחברה  בנק אמריקאי? כן – חשבון וירטואלי בדויטשה בנק כן לא
האם לחברה יש אפליקציה לנייד? כן כן כן
למי כדאי להשתמש בשירות? החשבון מתאים להעברה למוכרים באמזון או ברשתות שיווק מקוונות אחרות, להעברות עסקיות ולהעברות פרטיות. למשווקים און ליין ומעוניינים להעביר סכומים קטנים יותר. החברה אינה מאשרת העברות שאינן עסקיות (לצורך קבלת שכירות מדירה מעבר לים למשל) למעבירי כספים מכל סיבה בסכום העולה על 1000$. כולל לצורך העברת כספים לרכישת נדל"ן מעבר לים ולשכירות

מי עומד מאחורי החברות?

כאשר מתחילים לעבוד עם חברות פיננסיות חשוב גם להכיר את העומדים מאחוריהן על מנת לבחון את יציבותן הכלכלית (במיוחד כאשר מתחילים לעבוד עם החברה בהיקף גבוה). בחנו מעט את ההיסטוריה של כל אחת מהחברות.

World First  הוקמה בשנת 2004 על ידי שני בכירים בבנקאות הקונבנציונלית שחיפשו דרך טובה יותר להעברות כספים בין מדינות. שני המקימים והשותפים בניהול כיום הם ג'ונתן קווין הוא יוצא "סיטיבנק" וקארי טרמבל יוצא בנק "לויד" –  שני בנקים בולטים באירופה, דבר המעניק לחברה מוניטין מכובד ויציבות כלכלית רבה.

Payoneer הוקמה בשנת 2005 על ידי יובל טל הישראלי שהחל את דרכו כמנהל פיתוח עסקי ב רדוור. טל פתח באותה עת גם פלטפורמה נוספת לקבלת תשלומים און ליין בשם "EX4"  (שהפכה ל"בורדר פרי" ונרכשה ב-2015 על ידי חברה נוספת). כיום החברה המחזיקה בסניפים בארה"ב ובפתח תקווה משמשת גם כגוף העומד מאחורי הכרטיס הדולרי הנטען המשווק על ידי דואר ישראל.

Currencies Direct היא הוותיקה מבין השלוש והוקמה בשנת 1996 באנגליה ומשם התפתחה לסניפים נוספים ברחבי אירופה, דרום אפריקה וארה"ב. מקימיה הם מנאק פאטל (אנגלי שהגר מהודו) והחל להשתלב בתעשייה הפיננסי באנגליה ופיטר סימון אליס איש עסקים ששמש כזרוע המממנת את החברה וכיום פעיל פחות כשותף אקטיבי.

השארת תגובה

אתה חייב להתחבר בכדי להגיב התחבר

השאר תגובה