הפיל הדיגיטלי

סיקורים

סיקור מוצר: תוכנת מחקר שוק ואוטומציה במכירות דרופשיפינג – זיק אנליטיקס Zik Analytics

הסיקור מכיל קישור אפילייציה
1 דקות קריאה מינימום

השיווק המקוון עבר מהפך בעשור האחרון. ממוצרים הנמכרים על ידי ספקים פרטיים, הכוללים לוגיסטיקה מורכבת של אחסון המוצרים ושילוח המוצר, ספקים רבים ברחבי העולם (במיוחד בסין) החלו לשווק את מוצריהם ישירות לצרכן באמצעות דרופשיפרים – בעלי חנויות אלקטרוניות המשווקות את מוצריהם באי-ביי ובאתרים נוספים.

ככל שתעשיית הדרופשיפינג התפתחה כך גם הטכניקות לזיהוי טרנדים השתכללו ומשווקי המוצרים מתמקדים בעיקר במוצרים הנמכרים ביותר בכל תקופה, במיוחד במוצרים עונתיים. אחד הכלים לזיהוי הטרנדים החזקים ולהשוואת מחירים מול המתחרים המוכרים אותו מוצר היא תוכנת ה- SaaS זיק אנליטיקס Zik Analytics המעניקה למשווקים פריזמה רחבה יותר על תהליך המכירה על מנת לאפשר אופטימיזציה של המוצרים, המחירים ואף הימים והשעות בהן כדאי לפרסם כל מוצר. נסקור בהרחבה את המודלים השונים המוצעים במערכת.

Zik Analytics tool

מחקר מוצרים

פעילות דרופשיפינג אינה מצריכה רכישה של מוצר קיים רק כאשר מתבצעת רכישה של הצרכן הסופי. עם זאת, גם ההשקעה המועטה בהוספת מוצר שאינו נמכר לחנות הווירטואלית באיביי או בשופיפיי גוזלת משאבים. כיום, כשניתן, לבחור מבין מיליוני מוצרים מחקר מקיף על סיכוי ההצלחה של המוצר מסייעת לקבל החלטה מושכלת האם לשווקו.

מודל מחקר המוצר של זיק אנליטיקס מתבצע באמצעות חיפוש מעמיק של מוצרים בEBay בטווח המחיר המבוקש, בהתאם למילת מפתח – למשל "נורות LED". בלחיצת כפתור מתקבל דו"ח מפורט המציג את המוצרים שנמכרו בנישה זו, את טווח המחירים הממוצע בו נסגרו המכירות, כמות הפריטים שנמכרה בנישה כולה ומה שיעור המוצרים שהצליחו.

Zik Analytics products page

זיהוי המומנטום למכירות מוצרים בנישה ספציפית

במודל מחקר המוצר מופיע גרף פשוט לצפייה המציג את כמות המכירות שהתבצעה בנישה זו. הגרף מבוסס על מספר המכירות במהלך היום ומאפשר לזהות מגמה כללית. נחזור לדוגמה שציינו בסעיף הקודם – בגרף זה ניתן לראות האם כמות המכירות של "נורות LED" עולה או יורדת. נרחיב מעט על הדרך בה ניתן לזהות את הטרנדים החזקים בנישות מגוונות.

תמחור אידיאלי של מוצרים באמצעות מחקר מתחרים מקיף

מודל זה כולל כלי המציג את המחיר הממוצע בו נמכרו הפריטים המבוקשים ביותר בנישה. נתון זה רלוונטי הן למשווקי מוצרים קיימים המתלבטים כיצד לתמחרם, או לדרופשיפרים המוסיפים מוצרים חדשים לחנות ומחפשים מוצרים טרנדיים חדשים בנישה, שניתן למכור בפחות מהמחיר הממוצע בו הם נמכרים כיום. המודל מאפשר להמשיך ולעקוב אחר שינויים עתידיים במחיר המוצר – מידע שניתן ליישם באופן מיידי ולהתאים את המחיר בחנות שלכם למחיר החדש שפרסם המתחרה.

Title Analytics – מילות המפתח ליצירת כותרות המוצר החזקות ביותר

חלק בלתי נפרד מהצלחת המכירה הוא חיזוי ביטוי החיפוש שיקיש הגולש בניסיון לאתר את המוצר. זיק אנליטיקס הוסיפו למערכת את הכלי המכונה "Title Analytics" הממפה את צירופי מילות המפתח שהובילו למספר המכירות הגדול ביותר. הדבר דומה לקידום במנועי החיפוש או SEO – כאשר מילות מפתח אלה משולבות בכותרת המוצר – קיים סיכוי גבוה יותר שהמוצר שלכם יופיע בעמודים הראשונים ויוביל לכמות מכירות גדולה יותר.

התזמון הנכון למכירת כל מוצר

בשעות הערב קונים רבים מנצלים את שעות הפנאי לרכישה של מוצרי פנאי וגאדג'טים מפנקים, בשעות הבוקר חלקם מתמקדים יותר ברכישת ציוד משרדי. בתוכנה ניתן לראות את התפלגות המכירות בנישה בשעות מסוימות במהלך היום, כמו גם לזהות את הימים החזקים ביותר למכירת מוצר זה. התוכנה מזהה את המוצרים הנמכרים יותר בסופי השבוע למשל – מידע חשוב שניתן להשתמש בו לא רק בחנות המקוונת אלא גם על מנת לפרסם את המוצר, למשל, מחוץ לזירת המכירות של Ebay.

כלי למחקר מוכרים: מכירים את המתחרים ולומדים מניסיונם

אחד המודלים החשובים בZik Analytics הוא מחקר המתחרים. ניתן לזהות בתוכנה את המוכרים המצליחים ביותר בנישה ולקבל דוח מפורט על כמות המוצרים שמכרו, באילו מחירים מכר את המוצרים ואילו ביקורות קבל עד עתה על מוצרים אלה. כמו כן, ניתן לזהות אם מדובר במתחרה עם מחזור מכירות קטן או גדול יחסית ולזהות את המוצרים המצליחים ביותר שמכר. לאחר שזיהינו את המתחרים העיקריים בנישה ניתן להמשיך ולעקוב אחרי השינויים בחנויות שלהם – וליישמן בעתיד בחנות שלכם.

Merchant Research

לצד הנתונים המתקבלים על טרנדים כלליים בתעשייה ועל המתחרים, זיק אנליטיקס בנתה כלים המאפשר לנתח את פעילות החנות שלכם בEbay. ה- Merchant Research שומר את נתוני הצפייה במוצרים השונים לצד כמות המכירות שהתבצעה. באמצעות ניתוח הנתונים ניתן לראות את יחס ההמרה המדויק באחוזים של כל מוצר.

נתונים אלה יכולים לשמש הן כדי להדגיש את המוצרים הנמכרים ביותר בחנות, והן על מנת למפות נישות עם אחוזי המרה גבוהים ולהוסיף לחנות מוצרים באותה הנישה או מוצרים משלימים למוצר המבוקש.

Geo Targeting – היכן ממוקמים רוכשי המוצרים השונים

זוכרים את התקופה שבה מוצרי אנגרי בירדס כבשו את השוק בישראל? בארה"ב המגמה החלה קודם לכן וגם הסתיימה במהירות. במודל הגאוטארגטינג ניתן לזהות לא רק את התחלתם של טרנדים חדשים, אלא גם את המיקום הגאוגרפי המדויק שבו התבצעו מרבית ההזמנות. כלי זה מאפשר, לדוגמה, לבחור בזירות מסחר שונות לפרסום כל אחד מהמוצרים. לדוגמה, הדגשה של מוצרים הנמכרים בתדירות גבוהה בארה"ב מול מוצרים אחרים הנפוצים יותר באירופה ונכרים באי-ביי UK. למתעניינים באילו זירות מסחר מנתחת זיק אנליטיקס, נציין כי בתחילת דרכה התמקדה זיק אנליטיקס בעיקר בשוק האירופאי (בעיקר UK) והאמריקאי, בזירת המסחר של Ebay. כיום, התוכנה מאפשרת לבנות מחקר שוק גם בשווקי אוסטרליה, צרפת וסין.

המשך תהליך השיווק גם מחוץ לזירה של Ebay

ידוע כי העלות למשיכת לקוחות חדשים לחברה גבוהה משימור לקוחות קיימים. על מנת למקסם את המכירות נוסף לזיק מודל נוסף שנועד לאי-מייל מרקטינג. כלי זה בונה רשימת תפוצה מפולחת של כתובות האי-מייל של לקוחות שהזמינו בעבר בחנות וממיין אותה בהתאם למילות מפתח או קטגוריות (למשל – קבוצת מזמינות מוצרי האיפור, מזמיני מוצרים לבעלי חיים וכדומה). רשימה זו תאפשר לכם לבנות מערך שיווק המזמין לקוחות לרכוש מוצרים נוספים הן בזירה של Ebay  והן בפלטפורמות נוספות בהם אתם משווקים. את המידע ניתן לייצא לקובץ אקסל, או לשמור בCSV ממנו תוכלו לייצא את הרשימה לתוכנות Email Marketing נוספות.

מחיר המנוי לתוכנת Zik Analytics

התוכנה נמכרת כתוכנית בסיסית אחת הכוללת בתוכה את כל המודלים במחיר של 29.99 לחודש בתוכנית חודשית, 24.99 לחודש בתוכנית חצי שנתית או במחיר של 19.99 לחודש לתוכנית בהתחייבות לשנה מראש. (המחירים נכונים לאפריל 2018). החברה, אמנם, אינה מעניקה תקופת התנסות ללא תשלום, אך מתחייבת ל-30 יום בהם תוכלו להזדכות על רכישת המנוי באם לא תרצו להמשיך להשתמש בתוכנה.

מחיר השימוש בזיק אנליטיקס - Zik Analytics pricing

7 ימי ניסיון בתוכנת זיק אנליטיקס

השארת תגובה

אתה חייב להתחבר בכדי להגיב התחבר

השאר תגובה